Sweet potato and chickpea in sweet chilli sauce. 12 dollars for at least two. Around an hour to make if you want to roast the sweet potato. (We use gluten free pasta, so it's a tad more expensive) #vegan

Sweet potato and chickpea in sweet chilli sauce. 12 dollars for at least two. Around an hour to make if you want to roast the sweet potato. (We use gluten free pasta, so it's a tad more expensive) #vegan

Lunch. It's a pasta thing.  #vegan

Lunch. It's a pasta thing. #vegan

Rice THING! It's #VEGAN! This dish costs about 8-10 dollars to make, depending on which lentils and chickpeas you buy.   That price isn't for one plate, it's for the whole thing! (Which makes about 4 big serves).

Rice THING! It's #VEGAN! This dish costs about 8-10 dollars to make, depending on which lentils and chickpeas you buy. That price isn't for one plate, it's for the whole thing! (Which makes about 4 big serves).

Peanut butter rice amazement! 12-15 dollars (for at least 2 servings!) Half hour to make. #vegan

Peanut butter rice amazement! 12-15 dollars (for at least 2 servings!) Half hour to make. #vegan

#vegan Mac-And-Not-Cheese

#vegan Mac-And-Not-Cheese

Sweet potato soup for lunch! #vegan

Sweet potato soup for lunch! #vegan

Left overs, because the day was far too long.(rice pillaff with hash browns, you want it!) #vegan

Left overs, because the day was far too long.(rice pillaff with hash browns, you want it!) #vegan

Breakfast. Boring, but vital! #vegan

Breakfast. Boring, but vital! #vegan

$10.80 lunch special at the Buddhist tea house. BECAUSE YUM! #vegan

$10.80 lunch special at the Buddhist tea house. BECAUSE YUM! #vegan

Tofu Tikka Masala- Costs around 12-15 dollars, takes half an hour and feeds 2-3 people.  (Or one INCREDIBLY HUNGRY person!) #vegetarian

Tofu Tikka Masala- Costs around 12-15 dollars, takes half an hour and feeds 2-3 people. (Or one INCREDIBLY HUNGRY person!) #vegetarian

Pinterest
Search